Lekcje Oporu

Fasada szkoły zasłonięta transparentami. Tłumy zbierające się w centrum Warszawy na głównym proteście. Spięta twarz ministra edukacji, nagłówki z gazet. Tyle większość obywateli i obywatelek pamięta z kwietniowych dni w 2019 roku. Migawki, obrazy, urywki zdań, hasła, wrażenia. Strajk Nauczycieli objął ponad 70 procent placówek oświatowych.
Czym był dla samych nauczycielek i nauczycieli – tych, którzy i które przystąpiły do niego i tych, którzy tego nie zrobili? Jakie były tamte dni, emocje, jakie znaczenia i sytuacje? Jakiej wiedzy dostarczył tym, którzy szkołę tworzą – także uczniom i uczennicom, rodzicom, dyrektorkom i urzędnikom? Jaką lekcję odebrali sami nauczyciele – ci, którzy protestowali i ci, którzy sami w nim nie uczestniczyli? Czego zabrakło w jego postulatach? Co przyniósł szkole, jakie ślady zostawił?

Twórcy i twórczynie:
reżyseria: Dorota Ogrodzka
dramaturgia: Dorota Ogrodzka i zespół
scenografia i kostiumy: Kuba Drzastwa
operator kamer / zdjęcia: Paweł Ogrodzki
muzyka: Magdalena Sowul
produkcja: Iga Dzięgielewska
ruch: Kasia Pawlak i zespół

występują: Yuliya Dzichkouskaya, Iga Dzięgielewska, Grażyna Kopeć, Natalia Leszczyńska Tomek Jagusztyn-Krynicki, Katarzyna Pawlak, Karolina Pluta, Wojciech Stępień, Łukasz Wójcicki
Laboratorium Teatralno-Społeczne / Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

category

date